Selin

Filtrele

Kategoriler

Etiketler

RSS

Anamur Tatili 2020

Geçen hafta yılın son tatilini yapmak için Anamur’a arabayla tekrar gittik. Yola alıştığım için midir nedir, çok rahat gidip geliyoruz. okullar hala açılamadı. Coronavirus yok olmasını yada aşısının çıkmasını beklerken daha kötüye gidiyor. 2nci dalga başladı. Durum böyle iken otellere gidemezdik. Anamurdan babamların yazlığından biz de bir daire satınaldık. Gelecek yıl kendi evimizde tatil yapabileceğiz.

okullar hala uzaktan eğitimle devam ediyor. Başlangıçta acemilikler oldu fakat bu yıl sistem yavaş yavaş oturdu. derspaneli.com üzerinden hizmet almaya başlamışlar. Bütün ders programı, ödev yüklemeleri, sınavlar, online dersler hepsi bir arada. Arada bir Selinin derslerini dinliyorum, öğretmenler de zamana ayak uydurmuş, ders nasıl verilir tecrübe etmişler. Yiğit Okullarından bu konuda çok memnunum.

Duru 2nci sınıf olduğu için pek o kadar derslere ilgisi yok. roblox olda daha katılımcı olurdu. Duru tablet ile derslere giriyor, Selin macbook kullanıyor. Anamurda da bu konuda rahat ettik. dersler bitince denize gittik. Durunun yanında her daim birinin bulunması gerekiyor ve ders ilgi göstermesi gerekiyor. Arada bir heyecan katıp derse katılması ve cevabı vermesi için teşvik ediyoruz. 

Bu hafta işe başlıyorum. Virus yayılım seviyesi bu kadar artmışken neden çağırırlar anlamıyorum. 1 hafta 2 gün, diğer hafta 3 gün şeklide olacakmış. 2 gün gidince bulaşmayacak mı anlayamıyorum. Banka yöneticileri bile bu konuda çok umursamaz. 

Hilmiyenin stres seviyesi üst katmanda. Bu tatil hepimize çok iyi geldi. o da biraz stres atmış oldu. Anamurda Kalabalık adında bir balıkçıya gittik. Çok güzel bir ortamı vardı. sahilde iskele kurulmuş ve ışıklandırılmış. Deniz ve ay ışığında balık yemeği. Hem de küçük bir kutlama oldu bizim için. çıkmaya başladığımız günün anısına. Çocuklar da bizimle geldi. Duru ilk defa balık yemek istedi. Levrek üzerine limon sıkıyorum ve ağzına atıyordu. Duru beni bazen çok şaşırtıyor. Selin de ondan mı gördü bilmem o da güzel yeni. Yeğenim çok şişmanlamış, o balıkları hiç affetmedi bile. Umarım zayıflar ama kimseden pek teşvik görmüyor. Ufacık yaşında kola bile içiyor. Sürekli abur cubur, dondurma, cips derken midesi çoplük gibi olmuş. 

Geçen defa gittiğimiz Marvel Tree otele tekrar gittik ama rüzgar ve dalga o kadar fazlaydı ki kalamadık. Daha önce gittiğimiz gibi değildi. Plajlar boşalmış, sezon başlayamadan bitmek üzereydi. Güzel tarafı hava nemli değildi. Deniz ise sıcacık hiç üşütmüyor insanı. 

Durunun kedi ve köpek isteği devam ediyor. her gördüğü kendiyi kucağına almak istiyor. Ama apartman ortamında bu pek mümkün değil. şimdilik oyalıyoruz bakalım.

Duru geçen hafta bana akıllı saat aldırdı. kendi çocukluğumu hatırladım. çok istediğim şey alınınca gece ona sarılıp uyumak isterdim. Duru da saatim de saatim. ilk aldığında sürekli mesaj gönderiyor, arayıp herşeyi soruyor. gerçekten bir şeyi çok istedikleri zaman onlara kıyamıyorum. diğer türlü her istediklerini almıyoruz. yoksa bir değeri olmuyor. LOL bebek zamanlarını hatırlayınca ne kadar hata yaptığımızı anladık. şimdi dünyanın parasını verdiğimiz o oyuncaklar bir kenarda öylece duruyor.

Selinim. ilk göz ağrım. giderek büyüyor. inanılmaz sorumluk sahibi biri oldu. ders konusunda hiç karışmıyoruz. ödevlerini kendisi yapıyor, derslerine katılıyor. bize zerre kadar yükü yok artık. hatta sitede arkadaşı Ada var. Onunda arada bir gezintiye çıkıyor. ona bile karışmıyoruz artık, kendi ders ve arkadaş planını kendisi yapabiliyor. Yavaş yavaş ergenlik seviyelerine geçmeye başladı. Bedensel olduğu kadar duygusal olarak da değişimler başladı. çabuk sinirleniyor, yalnızlığı seviyor. ve Kpop hayranı oldu. süreki blackpink gibi kore pop müzikleri dinliyor. onlarla ilgili herşeyi biliyor. bizim için o müzikler gürültüden ibaret olsa da saygı gösterip onunla dinlediğimiz de oluyor. Arabada açmasına izin veriyoruz. Bakalım bu müzik zevki ne kadar devam edecek.

Yoruma kapalıdır.

UA-12002855-3