Selin

Filtrele

Kategoriler

Etiketler

RSS

Coronavirus salgını

Aralık ayından beri 4 aydır dünyayı saran Corona virusu var. Çinde başlayan ve tüm dünyayı etkisine alan salgın sonunda Türkiyede de görüldü. Özellikle çocuklara bunu anlatmak için uğraşıyoruz. Yaklaşık dünyada 126bin kişide görülüyor ve 4600 kişi öldü. Bugün de Pandemi ilan edildiği için çok ciddiye alındı.   

Okullarda ilaçlamalar yapıldı. Servisler hergün ilaçlanıyor. Yakında tatil olmasını bekliyoruz. Nisanda ara tatil de vardı, muhtemelen birleştirilecek.

Hem Hilmiye’nin hem de bizim işyerinde de hazırlıklar başladı. 1 haftadır insanları evden çalıştırmak için uğraşıyoruz. Her akşam Türk kanallarından çok BBC News izliyorum. Türkiye kanallarında öylesine geçiştirilirken çoğunluk Suriye, Rusya üzerine haberler vardı. BBC de ise sadece Corona salgını vardı. Bu sebepten çok etkilendim ve ciddiye aldım. Hemen maske siparişi verdim. Bugün de yiyecek stoğu yaptık. Piyasada kolonya stokları bitmek üzere. litrelik bulup aldım bir şekilde. 

Yurtdışına tatile gitme planları yapıyorduk ama iptal ettik. Eğer yakın zamanda aşısı bulunmaz ise Selin’in ingiltere yaz okulu da iptal edilecektir. 

Havaalanları şuan bomboş. Yurtdışından gelenler kendilerini 15 gün evde karantinaya alıyor. Duru ve Hilmiye yakın zamanda çok ağır grip geçirdiler. 1 hafta yüksek ateş oldu. Belki de Corona geçirip iyileştiler. 

Şuan biraz endileliyiz. Dünya nereye gidecek bilinmiyor. Allahtan çocuklara çok etkisi yok. En azından çocuk ölümleri görülmedi. Genelde yaşlı insanlar daha riskli. Çocuklara bağışıklık sistemi güçlendirici ilaçlar veriyoruz. Özellikle Enterogermina yı çok severek içiyorlar. Biz de yeme içmemize dikkat edip özellikle prebiyotik şeyler tüketiyoruz. 

Umarım yaz bitmeden aşısı bulunur ve bu beladan etkilenmeden atlatırız.

Yoruma kapalıdır.

UA-12002855-3