Selin

Filtrele

Kategoriler

Etiketler

RSS

Yaz Tatili 2020

içinde bulunduğumuz hayata alıştık. Corona günlerinde evde 4 ay geçirdik. Hala aşısı bulunamadığı için ne kadar süreceğine dair bir tarih de yok. Evden çalışmakla ilgili bir sıkıntımız yok. Yaptığımız iş uzaktan çalışmaya imkan verdiği için hiç sorun yaşamıyoruz. Hatta işe gidip gelmek için geçen zaman sanki ömrümüze ekleniyor.

Geçtiğimiz hafta okullar kapandı. Bu yıl okul için çok verimsiz geçti. Çocuklar önce 1 saatlik dersleri 20dk lık youtube videoları ile bitirip TV, Telefon mesaisine devam ettiler. Çok canları sıkıldı, sürekli evin içinde psikolojileri altüst oldu. Evde herkesin sinirleri gerildi. En ufak bir şeyde birbirimize bağırıp durduğumuz zamanlar oldu. Ardından canlı derslere geçmişlerdi. İşte bu dönem bizi en çok rahatlatan zamanlardı. Çocuklar kendi sorumluluklarını kazandılar. Uzaktan Zoom ve Webex gibi araçları kullanmayı, derslerini takip etmeyi, ödev yapmayı tekrar alışkanlık haline getirdiler. Ders saatleri 40dk ya çıktı. 

Ekonomik krizin üzerine bir de pandemi yüzünden duygunluk geçince gevşetme kararları alındı. önce sokağa çıkma yasakları sonra da seyehat yasakları, tatil yasakları birer birer kalktı. Tabi bu durum hastalık seviyesini de arttırdı. maske kullanım zorunluluğu devam ediyor. Dünya da büyük bir ekonomik krize doğru ilerliyor. Bakalım bu krizi de atlatabilecek miyiz. 

Çocukların artık ergenleşmeye başladı. Özellikle Selin diyeceğim ama Duru da da büyük değişiklikler var. Çok hazır cevap ve zorla yaptırılmak istenilen şeyi kesinlikle yapmıyor. Gece yatağa gönderme işi bende. Ben biraz daha kibar, biraz da içine eğlence katarak yatağa gönderebiliyorum. Selin ise iyice duygusallaştı, daha çabuk ağlayabiliyor. Bedensel olarak da giderek büyüyorlar, kıyafetlerine sığamaz oldular. Geçenlerde Hilmiye epeyce kıyafet almıştı.

Çocuklar bu aralar dışarı çıkmaya başladılar. Selin arkadaşı Ada ile yürüyüş yapıp sağlıklı kalmaya çalışıyorlar ve bol bol sohbet ediyorlar. Duru arkadaşı başka Duru ile sürekli görüşüyor. Bahçeli evleri olduğu için ve annesi izin verdiği için oyun arkadaşı bulmuş oldu.

Durunun kedi takıntısı devam ediyor. Geçen Şengül bir kedi yavrusu getirdi. Yola atlarken bulmuş, çok kötü durumda, gözleri bulanıklaşmış, bir deri bir kemik. Hemen bir kutuya koyup veterinere götürdüm, onlar da sokak hayvanlarına bakan belediyenin yerini gösterdiler. Gidip teslim ettik, göz enfeksiyonu kapmış, bir gözünde görme problemi var. Diğerini kurtarmaya çalıştılar. Açlıktan çok zayıf düşmüş. Ertesi hafta alıp sitede bakmak için görmeye gittiler ama kedini başka bir yere göndermişler. Tedavisi devam ediyomuş. Duru şimdiden kedi evi, mama kabı, mama gibi şeyleri bize aldırttı. Ama alerijik durumları da var. Bu yüzden alırsak site bahçesinde bakmaya karar verdik. 

Duru gece uyur gezer olmaya başladı. 1 kez ses duyduk baktık gitmiş salonda duruyor, ama hala uykuda. Götürüp yatağına yatırdık. Bir kez de kalkıp bizim yatağa yatmış. Sabah olup sorduğumuzda da hatırlamıyordu.

Yakında tatil planları yapacağız ama artık otel, pansiyon gibi yerler değil, yazlık tatında olacak. Annemler de bizi çok özlediler, onlar da 65 yaş üstü oldukları için epeydir evdeler. Yeni yıldan önce aşının bulunup tamamen normale döneceğimizi hiç sanmıyorum.

 

Yoruma kapalıdır.

UA-12002855-3